Sita wielokarbowe do przesiewaczy

Producent sit » Sita wielokarbowe

2 + 2 =

Siatki wielokarbowe w ofercie SIT-POL

Sita wielokarbowe należą do grupy, których charakterystyczną cechą jest splot płócienny. Technika wykonania splotu przewiduje ich odstępy co trzeci, piąty lub siódmy karb. Drut, z którego jest wykonane sito wielokarbowe posiada średnicę o stosunkowo małej wartości do prześwitu oczka. Ich lekka konstrukcja, która została wykonana z cienkich drutów charakteryzuje się dużym rozmiarem prześwitów, które z kolei umożliwiają zwiększenie przepustowości przesiewania, a tym samym zwiększają wydajność. Taka konstrukcja dodatkowo zapobiega zatykaniu się sita wielokarbowego w trakcie wykonywania przesiewu materiałów, np. wilgotnych lub lekkich.

Podstawowe typy sit wielokarbowych są nieco inne niż jednokarbowych: (oczko x średnica drutu w mm):

8,0 x 1,4 20,0 x 2,0 30,0 x 3,0 45,0 x 4,0
10,0 x 1,6 20,0 x 2,5 30,0 x 4,0 45,0 x 5,0
12,0 x 1,6 20,0 x 3,0 40,0 x 3,0 50,0 x 3,0
16,0 x 2,0 25,0 x 2,5 40,0 x 4,0 50,0 x 4,0
16,0 x 2,5 25,0 x 3,0 40,0 x 5,0 50,0 x 5,0

 

 

Wykonane przez nas sita wielokarbowe czy inaczej nazywane karbowanymi lub plecionym są najczęściej stosowane jako osłony krat czy ogrodzeń. Warto jednak pamiętać, że wykonane przez nas sita wielokarbowe ze stali mogą służyć również jako siatki ozdobne czy ogrodzeniowe. Często są również wykorzystywane jako osłonowe balustrady i barierki. Siatka ze stali nierdzewnej wielokarbowa jest stosowana najczęściej do celów spożywczych lub trudnych warunków otoczenia . Średnia cena, za którą można zakupuć produkowaną przez nas siatkę to 100zł/m2 netto. Najczęstszym wyborem naszych Klientów jest siatka wielkoarbowa o oczku 30mm x 30mm z drutu 3mm, gdzie cena wynosi 115zł/m2 netto.

Zaprezentowane przez nas sita wielokarbowe znajdują szerokie zastosowanie jako sita do przesiewania wilgotnych materiałów, zazwyczaj mające niewielką masę własną. Sita plecione wielokarbowe, dzięki swoim charakterystycznym właściwościom zapewniają perfekcyjną jakość przesiewu bez utraty wydajności i minimalizują ryzyko zatykania się przesiewaczy. Tym bardziej, że są wykonane ze niezawodnych gatunków stali, w tym ze stali nierdzewnej, która jest jednocześnie kwasoodporna i żaroodporna, ze stali węglowej ocynkowanej lub nieocynkowanej albo ze stali sprężynowej. Wysoka jakość i różnorodność sit sprawia, że doskonale sprawdzają się one jako sita wielokarbowe do przesiewaczy. Co ciekawe, sita wielokarbowe, znajdują zastosowanie nie tylko w maszynach do przesiewania. Często są bowiem stosowane jako materiał na ogrodzenia lub osłony krat. 

Precyzyjne wymiary oczek, optymalna sztywność splotu do wielu zastosowań, różnorodne wymiary, które posiadają oferowane przez nas sita wielokarbowe sprawiają, że sita wielokarbowe do przesiewaczy mają długą żywotność i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście w zależności od potrzeb sita wielokarbowe mogą być dostarczone w zwojach, w arkuszach, albo w solidnie wykonanych okuciach. Forma zależy od przeznaczenia danego produktu. 

Zaprezentowane przez nas sita wielokarbowe są wykonywane z różnych gatunków stali i mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów. Modyfikacji może podlegać wymiar oczek, rodzaj materiału, wielkość arkuszy, długość zwojów lub typ okuć. Wszystkie sita są wykonane z zachowaniem wysokiej jakości. Z naszych wyrobów od lat korzystają klienci z Częstochowy, Łodzi, Lublina i okolic, co jest gwarancją jakości wyrobów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na sita do przesiewaczy i inne wyroby, a także do nawiązania kontaktu z naszymi przedstawicielami. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i pomożemy wybrać odpowiednie produkty do konkretnych zastosowań. Z pewnością nasza firma będzie dla Państwa doskonałym partnerem.

Zobacz inne produkty